Piešķir Excel jaunas krāsas no attēla (18. novembra noskaņās)

Brivibas_piemineklis_un_grafiks
Jaunas krāsas Excel vajadzībām ir iespējams iegūt arī no esoša attēla un viss, kas ir nepieciešams, ir attiecīgās krāsas RGB kods, par kuru bija rakstīts iepriekšējā rakstā. Lai to izdarītu, ar vienu pašu Excel vien nepietiks un būs jāatrod rīks, kas šāda veida funkcionalitāti piedāvā un tādu ir gana daudz.

Operētājsistēmas Windows lietotājiem jau pamatā pieejama programma Microsoft Paint, Linux tas varētu būt Gimp un tāpat ir vēl neskaitāmi maksas un bezmaksas rīki, kas paredzēti darbam ar attēliem. Funkcionalitāte, kas ļauj no attēla paņemt krāsu, Paint gadījumā saucās Color Picker, ar kuru izvēlētā krāsa RGB koda veidā ir aplūkojama sadaļā Edit colors.
paint_color_picker
Darbiņš diezgan piņķerīgs, ja gribas trāpīt uz pavisam konkrēta toņa, tāpēc rekomendēju attēlu pietuvināt. Kad krāsu kods ir iegūts, to ir iespējams pielietot pēc šeit atrodamās instrukcijas. Ņemot krāsu kodus no Brīvības pieminekļa attēla, izveidoju grafiku no Pasaules Bankas publicētajiem datiem par Latvijas iedzīvotāju skaitu periodā no 1960. līdz 2013. gadam. Failu ar grafiku vari lejupielādēt šeit.