Piešķir Excel papildus krāsas ar viedtālruņa palīdzību

krasas
Ne katrs no mums var lepoties ar spēju izdomāt jaunas, acij tīkamas krāsu kombinācijas un kur nu vēl perfekti noteikt krāsu kodu, lai pēc tam varētu mainīt Excel standartā pieejamās krāsas. Šajā ziņā spēcīgi ir viedtālruņi, kurus aprīkojot ar dažādām aplikācijām (lietotnēm), iespējams nolasīt krāsu kodus interesējošajam objektam. Kāda veida kods tiks nolasīts jāskatās pēc tā, ko attiecīgais rīks piedāvā, bet saistībā ar Excel pielietojamais RGB kods ir gana populārs un pieejams kā variants praktiski visur, ko sanācis lietot.

Rezultātu iespaidos gan lēcas kvalitāte, gan apgaismojums, bet izmantojot dažādas aplikācijas un atkārtoti padarbojoties, rezultātu var iegūt tuvu vēlamajam vai pat perfektu. Pārsvarā izmantoju Color Grab un Color Scheme (skats no aplikācijas augstāk redzamajā ekrānšāviņā). Color Scheme priekšrocība (reizēm arī mīnuss) ir tāds, ka piedāvā uzreiz vairākas krāsas, kuras dominē ar viedtālruņa kameru fiksētajā attēlā, kas reizēm mēdz būt ne pārāk precīzi, savukār ar Color Grab ir iespējams nepārtraukti monitorēt to, kā krāsa telefonā tiek interpretēta, lai iegūtu uzreiz perfektu rezultātu un pie nepieciešamības ieslēgtu papildus apgaismojumu.

Excel vidē fiksēto RGB krāsu kodu ir iespējams ievadīt visur, kur pastāv iespēja mainit krāsas (tekstam, šūnām, grafikiem utt.) un ir papildsadaļa More colors. Tālāk izvēloties sadaļu Custom ir redzami logi, kuros to secīgi var ievadīt.
RGB
excel_custom_RGB_colors
Kā rezultā var mainīt standarta krāsas…
grafiks_pirms
…uz paša atrastajām.
grafiks_pec
Ar šādā veidā fiksētu krāsu kodu var darīt arī vēl citas praktiskas lietas, piemēram, krāsu tirdzniecības vietās sajaukt attiecīga toņa krāsu un nokrāsot mājai sienas.