Excel Android viedtālruņiem

Excel-Android-viedtālrunim
Šobrīd viedtālruņiem iespējams izmantot veselas divas Excel versijas – viena ir aplikācija Office mobile, kuras sastāvā ir pieejams ne tikai Excel, bet arī Word un PowerPoint, savukārt otra ir atsevišķa Excel versija viedtālruņiem (līdzīga kā iepriekš tikai planšetēm), kas testēšanas stadijā bija kopš šī gada 19.maija un tam varēja pieteikties šeit. No 24.06.2015 tā ir oficiāli pieejama lietošanā. Abas šīs aplikācijas ir ļoti atšķirīgas, galvenais kopīgais ir tas, ka abu lietošanai ir nepieciešams Microsoft konts, bet viss pārējais iet uz to, ka paliks tikai viena. Turpinājumā nedaudz sīkāk par katru no tām.

Office Mobile

Vide piemērota xlsx failu aplūkošanai un elementārai rediģēšanai. Faili no mākoņpakalpojumiem OneDrive vai Dropbox tiek lejupielādēti arī uz ierīces un līdz ar to ir aplūkojami arī tad, kad nav pieejams internets (kopīgs abām aplikācijām).
Excel-Office-mobile
No Excel iespējām ir pieejama:
1) filtrēšana, datu pārkārtošana;
2) darba lapu organizēšana;
3) šūnas un tās satura formatēšana – tikai elementārākās lietas, dažas šūnas fona krāsas un datu formāti;
4) komentāru pievienošana;
5) kolonnu vai rindiņu, iezīmēšana, izmēra maiņa, pielāgošana saturam (AutoFit), slēpšana un iesaldēšana (Freeze panes);
6) satura meklēšana
7) elementārākās darbības (SUM, AVERAGE, MIN, MAX, COUNT) iezīmētajam šūnu apgabalam;
8) funkciju izmantošana: ABS, ACOS, AND, ASIN, ATAN, ATAN2, AVERAGE, CHOOSE, COLUMNS, CONCATENATE, COS, COUNT, COUNTA, COUNTBLANK, COUNTIF, DATE, DATEVALUE, DAVERAGE, DAY, DCOUNT, DCOUNTA, DDB, DEGREES, DGET, DMAX, DMIN, DPRODUCT, DSTDEV, DSTDEVP, DSUM, DVAR, DVARP, ERROR.TYPE, EXACT, EXP, FACT, FIND, FV, HLOOKUP, HOUR, IF, INDEX, INT, IRR, ISBLANK, ISERR, ISERROR, ISLOGICAL, ISNA, ISNONTEXT, ISNUMBER, ISTEXT, LEFT, LEN, LN, LOG, LOG10, LOOKUP, LOWER, MATCH, MAX, MID, MIN, MINUTE, MOD, MONTH, N, NA, NOT, NOW, NPER, NPV, OR, PI, PMT, POWER, PRODUCT, PROPER, PV, RADIANS, RAND, RANK, RATE, REPLACE, REPT, RIGHT, ROUND, ROWS, SECOND, SIN, SLN, SQRT, STDEV, STDEVP, SUBSTITUTE, SUM, SUMIF, SUMPRODUCT, SYD, T, TAN, TIME, TIMEVALUE, TODAY, TRIM, TRUNC, UPPER, VALUE, VAR, VARP, VLOOKUP, YEAR, FALSE, TRUE.

Viss pārējais (grafisks saturs, pivot tabulas, conditional formatting, datu validācija utt.) nav pieejams. Turklāt ik pa laikam var sanākt saskarties ar šādu paziņojumu:
Excel-cant-edit-workbook
Tam par pamatu var būt daudz un dažādi iemesli par kuriem var izlasīt šeit, bet kopumā ir tā, ka failā ir iekļauta funkcionalitāte, kuru neatbalsta Office Mobile Excel versija vai arī faila formāts nav atbilstošs (piemēram, xls).

Caurmērā noderīgs rīks un patīkami redzēt dažādus Microsoft Office failus vienkopus, bet paziņojums par to, ka nevar veikt izmaiņas, ir ļoti kaitinošs un galvenokārt var paļauties uz failu aplūkošanu. Alternatīva aplikācija priekš Google Sheets funkcionē līdzīgi, bet tur ir pieejama nedaudz plašāka satura formatēšana un īpaši noderīgs rīks Find&Replace.

Microsoft Excel Android viedtālruņiem

Patika labāk nekā versija, kas bija iepriekš pieejama tikai Android planšetēm, jo ir vairāk iespēju un rodas sajūta, ka tas ir reāls darba rīks, ar kuru var strādāt. Piemēram, failus var aplūkot ne tikai no mākoņpakalpojumiem OneDrive vai Dropbox, bet arī no Google Drive un citām vietām (arī pašā ierīcē vai atmiņas kartē).
Excel-mākoņpakalpojumos
Ne visi mākoņpakalpojumi tiek atpazīti. Man uz telefona atrodas arī eDatu aplikācija, bet šim pakalpojumam ar Excel neizdevās tikt klāt.

Lietošana ir ļoti ērta, piemēram, labojot vai ievadot datus, Excel logs pielāgojās – pazūd dažādi attiecīgajā brīdī nevajadzīgi paneļi, lai būtu vairāk vietas. Īpaši pielāgota piekļuve galvenajām Excel cilnēm Home, Insert, Formulas, View, Review.
Excel-Android-cilnes
Ir ērti pārvietot rindas un kolonnas, izmantojot papildus ikonu, kas parādās kolonnas nosaukumā.
Excel-Android-pārvietot-kolonnu
Kolonnas platumu ir iespējams pielāgot saturam arī divreiz pieskaroties kolonnas nosaukumam (imitējot peles dubultklikšķi) un tāpat arī ar rindiņu.

Kopumā šajā aplikācijā strādā viss tas pats, kas minēts planšetes aprakstā un salīdzinot ar Office Mobile tas ir kā diena pret nakti. Pieejams plašs funkciju klāsts, strādā datorā veidotās datu validācijas un Conditional formatting. No tādām vienkāršākajām Excel iespējām pietrūkst Find&Replace rīks, kas ir pieejams Google Sheets aplikācijā.
Lūk arī vizuāls pārskats par visām izvēlnēm.
Excel-Android-cilne-View

Excel-Android-cilne-Review

Excel-Android-cilne-Formulas

Excel-Android-cilne-Insert

Excel-Android-cilne-Home