Excel planšetēm

Microsoft-Excel-plansetem
Excel tiek piedāvāts ne tikai datoriem, bet arī citām ierīcēm. Un viena no tām ir planšete, kas būs ērts risinājums tiem, kuri vēlas mobili, elastīgi strādāt ar datiem un aplūkot jau gatavas atskaites. Šajā rakstā aplūkošu tieši Android operētājsistēmai domāto “Excel for tablets”. Aplikācijai ir bezmaksas un maksas versija (jāpērk pakalpojums Office 365). Bezmaksas versijas iespējas ir līdzīgas, kā iepriekšējā rakstā minētajam Excel Online un dati glabājas SkyDrive vai Dropbox, tomēr ir vairākas būtiskas atšķirības, kas jāņem vērā, lai zinātu, ko no šāda veida risinājuma sagaidīt un galu galā ne katra kura planšete derēs – jāņem vērā tehniskās prasības.

Pirmām kārtām jāsaka, ka izmēram ir nozīme – ja planšetes displeja izmērs pārsniedz 10.1 collu (piemēram, Galaxy Tab S10.5), tad Excel nebūs pieejams bez maksas un būs jāiegādājās Office 365 pakalpojums vai arī jālieto Excel Online izmantojot interneta pārlūkprogrammu. Sīkāks apraksts ar tehniskajām prasībām šeit.

Uzsākt darbu ar Excel planšetē ir diezgan vienkārši. Lai papētītu, kas tas īsti ir, nav nepieciešams pat reģistrēties – izvēloties „Sign in later” ir pieejama iespēja visu aplūkot un izmēģināt. Konta izveide un reģistrēšanās neko nemaksā, bet šī iespēja ļauj nonākt līdz potenciālajai darba videi ātrāk.
Excel-plansetem-sakums
Savukārt reģistrējoties aplikācijā tie parādītas pāris vērtīgas instrukcijas, kuras ir vērts ņemt vērā darbojoties ar planšeti.
Excel-pansetem-instrukcijas
Instrukcijās parādītais, protams, nav vienīgais, kas ir atšķirīgs no tā, kā viss notiek darbā ar datoru vai Excel Online, jo ir vairākas lietas, kas ir pielāgotas tieši šādai darba videi, piemēram, uz datora ir Excel 2013 sadaļā Rewiev ir pieejama funkcija Show Ink, kas faktiski domāta planšetēm, lai slēptu vai parādītu ar Ink Tools sastrādāto.
Excel-tablet-show-ink
File sadaļa ir gana līdzīga kā Excel Online, bet planšetē ir iespējams izmantot iespēju Upgrade un pāriet uz maksas versiju – pieteikties Office 365, vai arī sadaļā Settings, izmantot fukciju Reset Office, kas ir noderīgi tad, kad nepieciešams ierīci nodot lietošanai kādam citam un līdz ar to jāiziet no aplikācijas, kā arī visu jāatgriež sākuma stāvoklī.
Excel-plansetem-Reset-Office
Home sadaļā pieejamas noformēšanas pamatlietas, kas ir pielāgotas attiecīgajai darba videi. Bezmaksas vidē nav tāds noderīgs rīks, kā Conditional formatting un nestrādās arī uz datora izveidotais.
Excel-plansetem-Home-tab
Insert sadaļā iztrūkst iespēja veidot Pivot tabulas, kas savukārt attiecās uz maksas versiju.
Excel-plansetem-Insert-tab
Page Layout šeit nav, bet kā nākošā pieejama sadaļa Formulas, kur ir lielāka daļa Excel funkciju, bet nav, piemēram, Name manager.
Excel-pansetem-Formula-tab
Sadaļā Review un View ir komentāru un noformējuma pamatlietas. Planšetē gan pieejama iespēja paslēpt darba lapa nosaukumus (Sheet tabs), kas var būt gana noderīgi, ja jātaupa vieta un failā ir tikai viena darba lapa.
Excel-plansetem-Review-tab
Excel-plansetem-View-tab
Ar funkcijām darbs notiek pielāgotā veidā un izmaiņas ir vai nu jāapstiprina vai jānoraida izmantojot Formula bar pogas.
Excel-plansetem-formulas
Tāpat spiežot uz kolonnu nosaukumiem ir īpaši pielāgota funkcionalitāte un līdzīgi arī ar populārāko kalkulāciju pārskatu.
Excel-plansetem-kalkulacijas
Kopumā Excel planšetē būs noderīgs rīks, lai strādātu ar xls un xlsx failiem un aplūkotu gatavas atskaites (piemēram, uz datora izveidotie filtri strādāja), strādātu ar pašām vienkāršākajām lietām un funkcijām. Ērti būs ievietot attēlu no planšetē esošajām aplikācijām, piemēram, Dropbox.
Turklāt interesanta papildus iespēja ir eksperimentāla klaviatūra “Keyboard for Excel”, kuru var instalēt ērtākam darbam.

Tomēr jebkādā gadījumā, lai pilnvērtīgi strādātu ar Excel uz planšetes, ir jāiegādājas Office 365, jo vairāki augstāk minētie ierobežojumi ir tikai bezmaksas lietošanai.

Kādā no nākošajiem rakstiem būs apskats par Excel Android viedtālruņos. Pagaidām tas ir pieejams Office Mobile ietvaros, bet testēšanai ir pieejama Excel beta versija un gala versija lielā mērā būs līdzīga Excel planšetēm. Vairāk informācijas par testēšanu šeit.