Funkcija CHAR

Microsoft-Excel-funkcija-CHAR
Ar CHAR funkciju ir iespējams izvēlēties attiecīgajam fontam raksturīgo rakstu zīmi, norādot tās numuru no 1 līdz 255. Visnoderīgāk tas ir tad, kad ir runa par rakstu zīmēm, kas nav redzamas un vienkārši ievadāmas no klaviatūras. Ir variants iet uz sadaļu Insert un meklēt pēc Symbol, vai meklēt internetā visas attiecīgā fonta rakstzīmes, tomēr šo visu ir iespējams ātri, ērti pārlūkot un pielietot ar CHAR palīdzību.

Rakstzīmes ir iespējams iegūt vai nu norādot tās numuru uzreiz funkcijā, piemēram, =CHAR(12) vai arī izmantojot numurus no atsevišķām šūnām, piemēram, =CHAR(A1), kur A1 var būt norādīts tas pats “12”. Starp citu, gluži pretēji darbojas funkcija CODE, kurā jāievada vai jānorāda uz rakstu zīmi un tad tā atgriež tās numuru. Piemēram, =CODE(“1”)=49

Šādas rakstzīmes ērti pielietot faila satura noformēšanā. Izmantojot fontu Calibri un norādot 17 rakstzīmi, kombinācijā ar iepriekšējos rakstos aplūkoto simbolu &, var iegūt zemāk redzamo rezultātu.
Funkcija_CHAR_17

Ne visas rakstzīmes ir redzamas, jo tās var atspoguļot arī pārnešanu jaunā rindiņā utt. Tās var būt atkarīgas arī no operētājsistēmas, kas ir jāņem vērā, ja CHAR funkciju saturošie faili tiek izmantoti citos datoros. Tāpat arī izvēlētais fonts var sniegt atšķirīgus rezultātus, piemēram, Webdings vai Wingdings.