3 veidi, kā programmā Excel apvienot tekstu

Excel_teksta_apvienošana
Excel var ne tikai apvienot tekstu, kas tiek ierakstīts vai iegūts no šūnām, bet arī ar dažādu funkciju vai aritmētisku darbību rezultātiem, tā veidojot teikumus, kuru atsevišķas daļas pielāgojas šūnu saturam. Piemēram, atkarībā no tā, cik vēl ir nepieciešams pārdot mēneša laikā un cik jau ir pārdots, tiek aprēķināta starpība, kuras rezultāts tiek ievietots daudzpunktes vietā šādā teikumā: “Līdz mēneša beigām vēl nepieciešams pārdot … vienības.”.

Apvienot tekstu var 3 veidos:

1) Izmantojot simbolu &

Šis būs universāls risinājums, kas derēs gan 2003., gan 2013. gada Excel versijā. Piemēram, ja vienības, kuras vēl nepieciešams pārdot, tiek aprēķinātas šūnā A1, tas pierakstīsies šādi:

=”Līdz mēneša beigām vēl nepieciešams pārdot “&B4&” vienības.”

Teksts tiek ievietots pēdiņās tā, lai nodrošinātu arī atstarpes starp tekstu un aprēķināto vērtību un savstarpēji savienots ar simbolu &.

2) Funkcija CONCATENATE

Šis ir vienkāršāks veids, jo teksts (pēdiņās) vai nepieciešamās šūnas tiek norādītas funkcijā attiecīgajā veidā un apvienotas. Ja ir nepieciešama kāda papildus atstarpe to var izdarīt šo atstarpi ievietojot pēdiņās – attiecīgi ” “.

=CONCATENATE(“Līdz mēneša beigām vēl nepieciešams pārdot “;A1;” vienības.”)

Šī funkcija ir pieejama sākot ar 2003. gada Excel versiju, kur tajā var ievadīt līdz 30 mainīgajiem, bet sākot ar 2007. gada versiju līdz 255 mainīgajiem.

3) Flash Fill

Šis rīks ir sākot ar 2013. gada Excel versiju, ļoti interesants un plaši pielietojams. Viens no pielietojuma veidiem ir teksta apvienošana no dažādām Excel šūnām. Vislabāk tas noderēs, ja ir nepieciešams apvienot, vairāku kolonnu vai rindiņu datus pēc vienota principa. Vienreiz to ir nepieciešams izdarīt pašam un tad, pielietojot Flash Fill rīku, tiek saprasta sakarība un darbība norādītajās šūnās tiek izdarīta tādā pašā veidā. Diemžēl teksts tiek izveidots vienreiz un tas nesaturēs mainīgus elementus, kā pirmajos divos piemēros.
Microsoft_Excel_Flash_Fill_rīks