Filtrs ar kompleksiem kritērijiem (Advanced filtering)

Pitbull_Excel
Excel piedāvā veikt filtrēšanu ne tikai pēc viena vai diviem kritērijiem, bet arī veidot sarežģītus un plašus kritērijus ar Advanced filtering. Turklāt šāda veida filtrs piedāvā iegūto rezultātu uzreiz kopēt uz citu vietu, vai arī atlasīt tikai unikālus ierakstus. Principā daudzas noderīgas funkcijas, kuras ietaupīs laiku un būs ātrāks par n-tajām AutoFilter darbībām un papildus kopēšanām.

Sākums ir vienkāršs – sadaļā Data ir Sort&Filter, kurā jāatrod rīks ar nosaukumu Advanced.
advanced_filter
Pirms tā pielietošanas virs apgabala, kurā jāveic filtrēšana, jāizveido kritēriju apgabals, kas satur tik pat daudz kolonnas un tādus pašus nosaukumus, un starp abiem jābūt vienai brīvai līnijai.
advanced_filter_princips
Kritēriju izveides galvenās vadlīnijas:
1) Kritēriji vienā rindiņā nozīmē, ka filtrs tos izmantos ar AND operatoru.
2) Kritēriji dažādās rindiņās nozīmē, ka tiks pielietots OR operators.
3) Starp kritēriju apgabalu un apgabalu, kurā tiek filtrēts, jābūt vienai brīvai rindiņai, kā arī kritēriju apgabala kolonnu un nosaukumiem un skaitam jābūt tādam pašam.

Filtrēšanā var izmantot šādus operatorus:
1) = vienāds
2) > lielāks
3) < mazāks
4) => lielāks un vienāds
5) <= mazāks un vienāds
6) <> nav vienāds ar
7) * lieto, kad nepieciešams atlasīt pēc teksta daļas. Piemēram, *re* nozīmē, ka tiks atlasīti ieraksti, kuri satur burtu salikumu “re”
8) ? lieto, lai norādītu zīmju skaitu (viens ? norāda vienu zīmi), piemēram, ???valdis nozīmēs, ka no tiks atlasīti ieraksti, kuri satur vārdu Visvaldis, bet Tālivaldis netiks atlasīts, jo satur vienu zīmi par daudz.
9) ~ lieto gadījumos, kad nepieciešams filtrēt kaut ko ar * vai ? simboliem, kas citādāk tiktu uztverti, kā filtra operators.
10) Teksts
11) Formulas rezultāts

Pielikumā neliels piemērs ar Pitbull dziesmas tekstu, kur tiek atlasītas tās rindiņas, kuras dzied Pitbull un kurās ir frāze “big”, vai rindiņas, kurās ir teksts “End of the night, it’s going down”, vai arī rindiņas, kurās Keh$a dzied “oh” ar vēl 3 jebkādām zīmēm pirms šīs frāzes.

Piemēru vari lejupielādēt šeit.