4 veidi, kā izveidot datu validācijas sarakstu

validacija
Rīkā Data Validation ir iespējams realizēt Excel šūnu aizpildīšanas ierobežojumus pēc noteiktiem nosacījumiem. Šī Excel funkcionalitāte atrodas sadaļā Data un piedāvā dažāda veida validācijas iespējas – skaitļu ievadei ar dažādiem papildnosacījumumiem, datumu ievadei utml. Tāpat ir iespēja izveidot iespēju saturu ievadit no saraksta (List), ko savukārt var izveidot dažādos veidos un katram no tiem ir savas priekšrocības.

1. norādot datu avotu ar noteiktu diapazonu
Sadaļā Source ir iespējams norādīt, no kuras Excel lapas un kurām šūnām būs pieejams saraksts. Tikai jāatcerās, ka mainoties Excel versijām, ir mainījies arī veids, kādā jānorāda saraksta datu avots. 2010. un 2013. gada Excel tas var atrasties arī citā lapā kā pati validācija, bet vecākās versijās tikai tajā, kurā tiek veidots validācijas saraksts. Metodei priekšrocības būs tad, kad saraksti ir gari un nav jau esošas sagataves.
1_validacijas_piemers

2. ievadot datus neko papildus nenorādot
Sarakstu ir iespējams izveidot tiešā veidā pierakstot visas izvēles iespējas Source logā un atdalot ar semikolu. Tas būs ērti saistībā ar īsiem sarakstiem un darbosies neatkarīgi no Excel versijas.
2_validacijas_piemers

3. ievadot datu diapazona nosaukumu
Noteiktam datu diapazonam vienas rindiņas vai kolonnas ietvaros ir iespēja piešķirt vārdu un vienkāršākais veids, kā to var izdarīt ir izmantojot Name Box vai sadaļas Formulas apkašadaļu Defined Names. Līdz ar to kā datu avotu validācijas sarakstam var norādīt tikai vārdu, kam priekšrocība ir raksturojošs nosaukums.
3_validacijas_piemers

4. pēc tabulas nosakuma ar formulas INDIRECT palīdzību
Ja failā ir izmantots Excel rīks Table, tad sarakstu ir iespējams izveidot, kā datu avotu norādot, piemēram, ar tabulas kolonnas nosaukuma palīdzību. Tas varētu būt ērti, tad kad failā jau ir gatava noteikta tabula un līdz ar to nav nepieciešams kaut ko veidot papildus. Šeit gan vajadzēs ņemt palīgos arī formulu INDIRECT. Formulā nepieciešamo tabulas nosaukumu iespējams paskatīties iepriekš sadaļas Formulas apakšsadaļā Name Manager. Tātad, lai iegūtu sarakstu no Table1 kolonnas ar nosaukumu „Saraksts”, tas pierakstīsies šādi:
=INDIRECT(„Table1[Saraksts]”)

4_validacijas_piemers

Failu, kurā realizētas visas šīs metodes, vari lejupielādēt šeit.