Eiro summas pārveidošana vārdos, izmantojot Microsoft Excel

Eiro-Vardos
Rakstā pieejams macro funkcijas kods, kas pārveido naudas summas EUR vārdos latviešu valodā. Šobrīd internetā jau ir kaut kas latviskots atrodams, bet katrā no tiem ir savas nianses, kuras var traucēt, lai iegūtu precīzu rezultātu. Šobrīd izveidotie pārveidojumi, ar kuriem iegūstama summa vārdiem, darbojās līdz triljoniem un drošvien Latvijā ar to vajadzētu pietikt, bet tāpat aprakstīšu, kā to var pielāgot citām valūtām un viss kods ir pieejams un modificējams.

Par iedvesmu un bāzi kalpoja Microsoft vietnē atrodamais funkcijas kods, kuru pielāgoju latviešu valodas īpatnībām, padarīju ērtāku un pielāgoju aktuālajai valūtai eiro un centiem. Galu galā nācās iepazīties, kā tad valodnieki lēmuši par eiro un centu pierakstu, par ko vēlreiz pārliecinājos šeit.

Pēc Latvijas Bankas iniciatīvas 2014. gada 19. februārī notika tikšanās, kurā piedalījās Valsts valodas centra, Finanšu ministrijas, Valsts kancelejas speciālisti un kuras laikā tika noteikts – Eiropas valūtas oficiālais saīsinājums (valūtas kods) EUR kā vēlamais variants turpmāk latviešu valodā rakstāms aiz summas ar saistīto atstarpi. Piemēram: 25,33 EUR (divdesmit pieci eiro un trīsdesmit trīs centi).
Par vēlamo EUR pierakstu. 20.02.2014. / Valsts valodas centrs /

Funkcija, kura izpilda pārveidojumus saucas EiroVardos un rezultāts ir bez saistītās atstarpes. Zemāk ir instrukcija, kā to pievienot.

Lejupielādēt to vari šeit dažādos veidos:
1. xls vai xlsm formā;
2. xla vai xlam formā kā programmu, kas tiek pievienota Excel;
3. vai arī iekopēt zemāk esošo kodu pēc instrukcijas.

Ja kaut kas nav kā tam vajadzētu būt, tad droši pievieno savu komentāru.

Funkciju, ar kuru iegūstama summa vārdiem, var pievienot nepieciešamajam failam šādi:
1. atrodoties attiecīgajā Excel failā ar kombināciju Alt + F11 jāatver Visual Basic logs;
2. jāizveido jauns modulis, kurā iekopē zemāk redzamo kodu.

Ja rezultātu ir nepieciešams iegūt ar saistīto atstarpi, tad rindiņa EiroVardos = Eiro & Cents jāaizstāj ar EiroVardos = Replace(Eiro & Cents, Chr$(32), Chr$(160))9 komentāri Rakstīt komentāru

 1. Sveiks !

  Man neizdevās. Tiek uzrādīts, ka mainīgais nav definēts. Lai gan paņemot oriģinālo no MS lapas, viss sanāk.

 2. Jānis, paldies par Jūsu darbu! Bet šī funkcija nestrādā korekti mana failā (gālotnes un mikstīnājumi) Kad es izveidoju moduli un nokopēju kodu uz Visual Basic, tur kods nokopēts jau nekorekti((( Atvērot Jūsu failu no komentāri, arī tāda kļūda ((( Es esmu grāmatvedis, šī funkcija ir ļoti noderīga, bet es nesaprotu , kā man izlabot?

 3. Sveiki,

  Ja kādam ir problēmas ar latviešu burtiem, nepiesiešams samainīt “Current language for non-Unicode programms”. To var izdarīt: Control panel -> Clock, language and Region -> Region -> Administrative -> Change system locale

 4. Uz Windows viss strādā, bet OSX latviešu mīkstinājuma zīmes nestrādā, kāds varētu ieteikt kā OSX to var salabot?

 5. 397.51
  trоs simti deviтdesmit septiтi eiro un piecdesmit viens centi

  ar locījumiem ir problema un diakritiskiem zīmem.

Komentēt